W 78. rocznicę likwidacji getta w Iłży, zapaliliśmy na cmentarzu żydowskim dwa znicze upamiętniające społeczność żydowską zamordowaną w niemieckim nazistowskim obozie w Treblince. 22 września 1942 roku to także dzień, kiedy zgładzono miasto Drilcz.

Jeden znicz od pracowników Muzeum i jeden od potomków Żydów iłżeckich, którzy nie mogli być w tym dniu z nami.

Fragmenty macew, które po prawie osiemdziesięciu latach wróciły na cmentarz.

Drzewa, żyjące pomniki historii.