DWUSETNA ROCZNICA ZAŁOŻENIA FABRYKI FAJANSU

Jubileusze zobowiązują, dlatego z okazji rocznicy dwustu lat od założenia fabryki fajansu Lewi Zeliga Sunderlanda, zapraszamy Państwa do muzeum na otwarcie wystawy, na której zaprezentujemy wyroby iłżeckiej fajansarni pochodzące ze zbiorów Muzeum Narodowego w Kielcach, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Muzeum Regionalnego w Iłży.

Czytaj Więcej

Noc Muzeów

NOC MUZEÓW już niebawem.
Wystawa obrazów i opowieść o tradycyjnych strojach ludowych dr Karoliny Sideł-Kozieł, oraz rockowe utwory grane na gitarze elektrycznej przez Leszka Kłosa to tylko część z tego co przygotowaliśmy. Dodatkowo będzie również przedsmak wystawy archeologicznej a także dyskusje o książce Feliksa Kolbicza.
Zaczynamy od 18.00.

Ferie 2023

W czasie ferii zimowych trwających w województwie mazowieckim od 13 do 26 lutego zapraszamy do muzeum na zajęcia, które będą odbywać się w muzeum w środy i w piątki o godz. 13.00 według harmonogramu:

15 lutego – Od rośliny do tkaniny – zajęcia z wykorzystaniem ram tkackich, samodzielne tkanie z pomocą instruktorki

17 lutego – Zajęcia ceramiczne – malowanie talerzyków w regionalne wzory

22 lutego – Ale ziółko – uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek dotyczących ziół, każdy zaprojektuje i wykona własny ogródek zielarski

24 lutego – Motamy lakę gałgankową – zajęcia plastyczne.

Serdecznie zapraszamy do muzeum dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wcześniejsze zgłoszenia i zarezerwowanie miejsc.