Baszta zamkowa już otwarta

Szanowni państwo.

Informujemy, że wieża główna zamku górnego jest już udostępniana dla zwiedzających na zasadach określonych w poniższym regulaminie:

zwiedzania Baszty zamkowej w Iłży w Iłży  w związku z pandemią COVID-19

• 1
  1. W związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Warszawa, dnia 2 maja 2020 r. Poz. 792 uszczegóławia się obowiązujący regulamin zwiedzania Baszty zamkowej w Iłży (dalej zwanej Basztą).
  2. Regulamin obowiązuje do odwołania przez Dyrektora Muzeum.
  3. W zakresie nieuregulowanym w sposób szczególny niniejszym Regulaminem zastosowanie mają postanowienia Regulaminu zwiedzania Baszty zamkowej

• 2
  1. Udostępnia się do zwiedzania Basztę zamkową dla turystów indywidualnych.
  2. Wstrzymuje się zwiedzanie Baszty przez grupy zorganizowane.
  • 3
  1. Baszta jest czynna dla zwiedzających w godzinach:
  2. poniedziałek – nieczynne
  3. wtorek – piątek 12.00 – 16.00
  4. sobota – 14.00 – 18.00
  5. niedziela – 12.00 – 18.00
  • 4
  1. Osoby zwiedzające Basztę mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy odzieży lub jej części, maski, przyłbicy albo kasku ochronnego.
  2. Wyłączone z tego obowiązku są:
  3. dzieci wymagającymi opieki (do 4 roku życia),
  4. Osoby zwiedzające Basztę mają obowiązek dezynfekcji rąk.
  5. Osoby zwiedzające Basztę powinny zachować między sobą odległość 2 m.
  6. W trosce o Państwa bezpieczeństwo poręcze schodów wewnątrz Baszty i na tarasie zewnętrznym będą dezynfekowane środkiem odkażającym .Przerwa na dezynfekcję 13.00- 13.30. Niedziela 15.00-15.30.
  7. Na tarasie widokowym obowiązuje limit turystów w ciągu jednego wejścia.

Limit wynosi 10 osób.

Na dziedzińcu zamku górnego – 15 osób

Limit stwarza możliwość przestrzegania przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

1. Sprzedaż będzie się odbywała tylko w kasie biletów przy kasie może stać tylko jedna osoba.

• 5
  1. Podstawą wejścia do Baszty jest posiadanie ważnego biletu.
  2. Za wstęp do Baszty ustanawia się:

– bilet normalny w wysokości 5 zł.

– bilet ulgowy w wysokości 3 zł.

1. Zwolnienie z opłaty za wstęp na Basztę przysługuję zgodnie z regulaminem:
  2. Osobom fizycznym odznaczonym Orderem Orla Białego, Orderem Wojennym Virtuti Militari, Orderem Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej, Medalem, Zasłużony Kulturze Gloria Artis,
  3. pracownikom muzeów wpisanych do Państwowego Rejestru Muzeów;
  4. członkom Międzynarodowej Rady Muzeów (ICOM) i Międzynarodowej Rady Ochrony zabytków (ICOMOS), Stowarzyszenia Muzeów na Wolnym Powietrzu w Polsce (SMWPP), Stowarzyszenia Muzealników Polskich (SMP)
  5. dzieciom do lat siedmiu,
  6. posiadaczom Karty Polaka.
  7. Osoby uprawnione do zwolnienia lub ulgi w opłacie za wstęp zobowiązane są do okazania stosownego dokumentu.