Wreszcie Niepodległa

Na stulecie odzyskania Niepodległości Muzeum Regionalne oraz ks. Stanisław Drąg, zapraszają na wystawę malarstwa oraz pamiątek związanych z walką Iłżan o wolną Polskę, której otwarcie odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00

Ksiądz Drąg w ciągu swojej długiej posługi kapłańskiej namalował wiele pejzaży oraz obrazów o tematyce patriotycznej. Część z nich będziemy mogli zobaczyć na wystawie. Obok nich zostaną pokazane pamiątki przekazane przez Pana Janusza Szymańskiego, którego ojciec – Adam Szymański był czynny udział w ruchach patriotycznych podczas pierwszej wojny światowej oraz w dwudziestoleciu międzywojennym.

Na wernisażu zostaną wręczone nagrody dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie historycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Iłży.