KontaktEnglish/Deutsch
GłównaO MuzeumAktualnościWystawy OfertaWokół tradycjiWokół historiiImprezyGaleriaArchiwumPartnerzyAkademia Pana Jana.Witamy w naszej bajce.
Oferta muzeum
Kalendarz imprez
Wakacyjne czwartki w Muzeum
Lekcje muzealne


Podczas wakacjii Muzeum Regionalne w Iłży zaprasza dzieci w czwartki od.godz.13.00- 15.00 na warsztaty w 4 działach tematycznych:

1.Z KUFRA PRABABCI

Podczas zajęć dzieci poznają elementy stroju ludowego i rodzje tkanin ludowych. Na arkuszach  malują  strój kobiecy lub męski z naszego regionu.

2.OGRÓD SPOTKAŃ Z HISTORIĄ

Odwiedzamy Malinowy chruśniak i ogród za kamienicą Sunderlanda, dzieci wysłuchają opowieści o Janie Brzechwie i Bolesławie Lesmianie oraz ich związkach z tym miejscem , na zakończenie poznają iłżeckie legendy.

3.BAJKOWE KINO W MUZEUM

Przypominamy dzieciom o dawnych technikach wyświetlania bajek, możliwośc obejrzenia kilu bajek na dawnym projektorze

4.CERAMICZNE PTAKI CUDAKI

 

Ceramiczne ptaki to propozycja zajęć zarówno dla najmłodszych dzieci, jak również dla tych w wieku przedszkolnym. Punktem wyjścia warsztatów są figurki ceramicznych ptaków będące w zbiorach muzeum, które będą inspiracją do wykonywania prac.
Idea warsztatów to stworzenie dzieciom szansy na świetną zabawę, dzięki której odkrywają swoje możliwości, realizują pomysły, cieszą się tworzeniem rzeczy pięknych i niepowtarzalnych, ćwicząc przy tym motorykę małą i ucząc się koncentracji.

W warsztatach dzieci mogę brać udział z rodzicami.

Program zajęć

- wysłuchanie opowiesci o garncarzach iłżeckich
- poznanie materiału, jakim jest glina, lepienie
- poznanie narzędzi wykorzystywanych do pracy z gliną

5.BIBUŁKOWE SZALEŃSTWO

 

Kwiaty z bibuły są sztuką ludową, która wciąż fascynuje. Twórczynie ludowe doszły już do takiej perfekcji, że kwiaty z papieru złudnie przypominają te w naturze. Zapraszamy do Muzeum Regionalnego Iłży  na kolejny wakacyjny czwartek i bibułkowe szaleństwo. Warsztaty poprowadzi pani Rozalia Siwiec.