KontaktEnglish/Deutsch
GłównaO MuzeumAktualnościWystawy OfertaWokół tradycjiWokół historiiImprezyGaleriaArchiwumPartnerzyAkademia Pana Jana.Witamy w naszej bajce.
IŁŻA W IKONOGRAFI
wystawy 2015
Wystawy 2014
Iłza wojna obronna i okupacja
Wystawy 2013
Tingatinga.Współczesne malarstwo Tanzani
wystawy 2010
Jak biskupi krakowscy rządzili Iłżą
Pisanki,kraszanki,palmy.Opowieści Wielkanocne
Wystawy 2009
XV Jarmark sztuki ludowej
Region żelaza
Obrzędowość wielkanocna
Malarstwo Krzysztofa Łozowskiego
O ZIMOWYM WKRACZNIU CZSU NIEZWYKŁEGO,BOŻYM NARODZENIU , wróżbach, kolędnikach i maszkar
Wystawy 2008
Boże Narodzenie w sztuce ludowej.
Śladami biskupów krakowskich...z darów Pana R.Górniaka
ŚWIAT MOTYLI
MALARSTWO JANUSZA JASKIEWICZA
Wystawy 2007
Piotr Wojciechowski - Tatuaże.Rysunki.Szkice.Fotografie.
"Śmierć zapomniana"
Iłżecki wrzesień 39'
Zawody ginące
Iłżą zauroczeni
Pasja wg. Krzysztofa Okonia
Wystawa prac Darka Kowala
Wystawy 2006
Kultura materialna ziemi iłżeckiej
Zyli wśród nas...Społeczność żydowska w Iłży
Boże Narodzenie czas niezwykły
Woskiem malowane
30 lecie Muzeum
Kobiety czarnej Afryki
Wspomnienie o stanie wojennym
Opowieść o chlebie
Imprezy
"Od Rzymu do Średniowiecza" - 2 września 2007
Koncert G.Madejski,M.Sępioł, S.Sępioł
Noc Kupały
Iłżeckie Dni Kultury w Muzeum Regionalnym w Iłży 16 -17.06 2007 r.
Jarmark Sztuki Ludowej
Iłżeckie Dni Kultury
Noce muzealne
Jarmark średniowieczny 2008
Dary P.Ryszarda Górniaka


Wystawa prac malarskich Krzysztofa Łozowskiego czynna 16.05.2009 do 30.05.2009


Krzysztof Łozowski


Urodzony w 1970 roku w Sosnowcu. Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach studiował animację filmową w Policealnym Studium Artystycznym w Bielsku-Białej, plastykę w Studium Nauczycielskim w Katowicach, a następnie malarstwo i rysunek w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego, gdzie uzyskał dyplom na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w roku 1998.


Uprawia malarstwo olejne, rysunek, akwarelę i plakat. W dorobku artysty są też znakomite karykatury ludzi ze świata teatru, muzyki, polityki i kabaretu. Jest autorem wielu indywidualnych i zbiorowych wystaw w kraju i za granicą.


Prace Łozowskiego znajdują się w prywatnych kolekcjach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Austrii, Francji, Grecji, Stanach Zjednoczonych i Japonii.


Twórczość Krzysztofa Łozowskiego... jakże różnorodna. Bogactwo technik, ekspresja wyrazu i całość spowita mgłą tajemnicy.
Wszystkie prace to pełne przeżyć płótna, to poszukiwanie własnego ja, własnej prawdy o sobie. To świat, gdzie istnieją mroczne zjawy i myśli wydobyte z głębin podświadomości. Świat zaczarowanych baśni i mitów. Świat kolorów, promieni słońca rozświetlających smutki, Prace artysty wyrażają prawdę o nim samym.

Świat sztuki... świat mojej twórczości, dzieje losu mojego poznawania siebie, swojej duszy, jak tajemniczej..., a chwilami jak bliskiej... spoglądające z płócien, skrawków papieru, nieprzemyślanego rysunku na fragmencie ściany...
Świat samotności, świat dziecka, którego marzenia stają się siłą trwania, siłą poznawania siebie samego, poprzez dziwne i niezgłębione, zaledwie, chwile nam drogi przeznaczonej.


"Moja sztuka to ja, to moja cisza w samotności, samotności jedynej, prawdziwej, pozwalającej istnieć, słyszeć niesłyszalne, widzieć niewidzialne... Spoglądam i widzę czarodzieja z krainy nieznanej, który zapomniał odczarować tego małego chłopca spacerującego w niekończącym się lesie, do którego ledwie słyszalne dźwięki przenikają... ze świata umarłych, juz nie tak strasznego, nie tak upragnionego. Odwieczna próba odpowiedzi na pytanie: kim jestem? to jeden niekończący się cykl obrazów z wieloma tytułami, które delikatnie, a czasem odważnie , dotykają naszego sumienia, naszej prawdy o samym sobie. Im bliżej siebie, swego ja, tym trudniej, tym bardziej tajemniczo, wszystko nienazwane nabiera sensu po to, aby właśnie go stracić... Obraz staje się radością, gdzie czas nie istnieje, a istota życia mówi, że wiara czyni cuda, i cóż pozostaje... jak nie w nie wierzyć mi." /Krzysztof Łozowski