Pleciemy!

W dzień Św. Barbary, patronki iłżeckiego rzemiosła garncarskiego, zapraszamy na wystawę,  w formie on-line, przygotowaną przez Stowarzyszenia Serfenta.

Na wystawie PLECIEMY! prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i zagranicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko. Nasze podróże zaczęliśmy w Polsce, a następnie odwiedziliśmy Czechy, Niemcy, Ukrainę oraz Norwegię. Tam właśnie prowadziliśmy badania etnograficzne, czyli rozmowy i nagrania z twórcami, rzemieślnikami i artystami zajmującymi się plecionką.

Na naszej wystawie prezentujemy możliwości wyplatania z różnych materiałów plecionkarskich – tych popularnych jak wiklina i tych unikatowych jak na przykład rogożyna.

Wystawa pokazuje plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk.