Pamiątka z zamku

Tradycyjną pamiątką z Iłży niemal od zawsze są fotografie wykonywane wśród ruin zamku. Pokolenia Iłżan oraz podróżnych, którzy odwiedzili nasze miasto, fotografowali się na tle panoramy z dachami domów i polami, zamkowej wieży lub resztek murów. Widoki te stały się charakterystycznymi emblematami, utrwalonymi na stekach zdjęć.

Wystawę fotografii ze zbiorów mieszkańców Iłży i Muzeum Regionalnego można oglądać do końca września.

(własność Edmund Foss)

Najbardziej znana ikona Iłży – baszta zamkowa, uświadamia długie trwanie miasta.

(własność Lucyna Lipczyńska)

Zdjęcie grupowe koleżanek lub kolegów pozujących wśród ruin zamku jest bardzo częstym motywem, który można odleźć wśród rodzinnych albumów. Zdjęcia te najczęściej ukazują beztroskę lat młodzieńczych.